سبد خرید
بروز رسانی قیمت ها 1403/02/02 یکشنبه

مدیریت ناب چیست و اصول مشاوره مدیریت و کارخانه ؟


کد خبر: 40


تاریخ خبر: 1399/04/15


تعداد بازدید: 1684
مدیریّت امور شاخه‌ای پیچیده و پر از جزئیات محسوب می‌شود و موفّق شدن در این زمینه به عوامل مختلفی وابسته است. اگرچه مدیریت ناب دارای اصول و قواعد مخصوص به خود می‌باشد، ولی می‌توان با استفاده از مشاوره‌ای دقیق و مفید آن را عملی کرد و از مزایای آن بهره‌مند شد.

مدیریت ناب چیست؟

مدیریّت امور شاخه‌ای پیچیده و پر از جزئیات محسوب می‌شود و موفّق شدن در این زمینه به عوامل مختلفی وابسته است. اگرچه مدیریت ناب دارای اصول و قواعد مخصوص به خود می‌باشد، ولی می‌توان با استفاده از مشاوره‌ای دقیق و مفید آن را عملی کرد و از مزایای آن بهره‌مند شد. بسیاری از مردم بر این تصوّر هستند که مدیران شاخص و شناخته شده دارای توانایی‌های خدادادی در زمینه‌ی مدیریّت هستند و به همین دلیل است که در فعّالیت‌های روزمره بسیار موفّق‌تر از سایر افراد ظاهر می‌شوند ولی لازم به ذکر است که این ادّعا کاملاً غلط می‌باشد و شما می‌توانید با استفاده از آموزش‌های جامع و مفید توانایی‌های مدیریتی خود را بهبود ببخشید و از مزایای مدیریت ناب بهره‌مند شوید. امروزه به دلیل گسترده بودن مطالب و منابع در زمینه مدیریت ناب بسیاری از افراد توانایی کسب اطّلاعات واقعی و تشخیص مطالب صحیح از غلط را ندارند و به همین دلیل است که دیدگاه آن‌ها نسبت به این مسئله منفی است و گمان می‌کنند که تمامی این منابع و مطالب فاقد ارزش علمی و عملکردی هستند. با این حال، با کمی جستجو در منابع معتبر می‌توان اطّلاعات جامعی را در رابطه با مدیریت ناب و نحوه‌ی اجرای آن یافت ولی لازم به ذکر است که در برخی از مواقع موفّقیت در این مسیر و کسب اطّلاعات ارزشمند در رابطه با مدیران ناب به سال‌ها زمان نیاز دارد و این مسئله موجب شده است تا تعداد افرادی که موفّق به کسب پیروزی در این مسیر شده‌اند به میزان قابل توجّهی کاهش یابد. ما در ادامه قصد داریم تا روشی را به شما معرّفی نماییم که بتوانید به راحتی در زمینه‌ی مدیریت ناب و کاهش هزینه ها موفّق شوید و به جمع مدیران ناب بپیوندید.

  

راهکارهای موثر در حوزه اصول مدیریت کارخانه

هدف نهایی از هر راهکار مدیریتی در حوزه اصول مدیریت کارخانه, تبدیل مجموعه ای از مواد اولیه به یک محصول نهایی است. کارشناسان مدیران ناب, اصول مدیریت کارخانه را در 6 دسته مدیریت نیروی انسانی, مدیریت منابع مالی, مدیریت ماشین آلات, مدیریت مواد, مدیریت اصول و روش ها و مدیریت بازار فروش تقسیم بندی می کنند که در ادامه به صورت خلاصه به هر یک خواهیم پرداخت.

مدیریت نیروی انسانی: مدیر یک مجموعه باید توانایی هماهنگی بین پرسنل خود را دارا باشد. در کارخانه ها ها اصولا سیستم مدیریت شبکه ای وجود دارد به این صورت که هر مجموعه ای از افراد تحت نظر یک مدیر فعالیت کرده و مجموعه مدیران نیز به مرتبه بالاتر یعنی مدیرعامل کارخانه گزارشات پیشرفت و امور جاری را ارائه می دهند.

مدیریت منابع مالی: امروزه پیشبرد 100 درصد امور ساخت و تولید وابسته به تامین مالی است. مدیر کارخانه باید در خصوص تمامی هزینه های کارخانه اعم از هزینه های خرید, حقوق پرسنل, اجاره بها و...اطلاعات لازم را داشته باشد تا دچار بحران مالی نشود.

 هدف نهایی از هر راهکار مدیریتی در حوزه اصول مدیریت کارخانه, تبدیل مجموعه ای از مواد اولیه به یک محصول نهایی است. کارشناسان مدیران ناب, اصول مدیریت کارخانه را در 6 دسته مدیریت نیروی انسانی, مدیریت منابع مالی, مدیریت ماشین آلات, مدیریت مواد, مدیریت اصول و روش ها و مدیریت بازار فروش تقسیم بندی می کنند که در ادامه به صورت خلاصه به هر یک خواهیم پرداخت.

 

 

 

 


درباره شهر یراق

گالری یراق حسینی فعالیت خود را درسال 1375 به طور تخصصی در زمینه یراق آلات کابینت شامل انواع فیتینگ و اتصالات ؛پایه،لولا و روشنایی وجک وتجهیزات اتاق خواب شامل:انواع درب های ریلی،جاکفشی جاکمربندی،جاشلواری،جالباسی و تخت های کمجا با... [ادامه]

اطلاعات تماس

کرج-مهرویلا-میدان مادر-به سمت سه راه گوهردشت-بلوار یادگار امام- نبش خیام شرقی-فروشگاه شهریراق
تلفن: 02634005275