سبد خرید
بروز رسانی قیمت ها 1403/03/06 یکشنبه

جاذبه های گردشگری فلورانس ایتالیا در سفر به اروپا


کد خبر: 36


تاریخ خبر: 1399/01/06


تعداد بازدید: 847
جاذبه های گردشگری فلورانس ایتالیا در سفر به اروپا

شهر تاریخی و خوش آب و هوای فلورانس در شمال کشور ایتالیا واقع است و یکی از منحصر بفرد ترین شهرهای این کشور و همچنین قاره اروپا است . این شهر آثار تاریخی بسیار ارزشمندی را دل دارد که برای بازدید از همه آنها به دهها روز زمان نیاز دارید  .

در ادامه مطلب قصد داریم برخی از جاذبه های گردشگری این شهر تاریخی و باشکوه را بررسی و اطلاعاتی هر چند مختصر در اختیارتان قرار دهیم :

 

1- کلیسای جامع سانتا ماریا

کلیسای جامع سانتا ماریا از جمله مهم ترین آثار تاریخی در شهر فلورانس در تور اروپا است که در میدان دوامو قرار گرفته است . نام  کامل این کلیسا سنتا ماریا دل فیوره است که بازدید از ان هوش از سران خواهد برد . این بنای آجری با گنبدی بزرگ  از همه نقاط شهر قابل رویت است و به ویژه در شب دارای چشم اندازی خیره کننده است . برای رسیدن به بالای این بنا می بایست حدود  464 پله را بالا روید و از آن جا میتوانید شاهد چشم اندازی زیبا از کل شهر باشید . این بنا شاهکار هنر و معماری هنرمندانی همچون گیبرتی، برونلسکی، دوتاتلی، جوتو و نهایتا میکل آنژ است که هنر آنها دست به دست هم داده و چنین شاهکاری پدید آمده است.  معماری این کلیسا دارای ظرافتهای خاصی است که با گشت به دور آن و دقیق شده در گوشه و کنارش به منبت کاری‌ ها و آیینه کاریهای پیچیده ای برخورد می کنید که همگی دارای جزییات بسیار زیبایی است .

 

2- پل پونته وچیو

این پل قدیمی و بسیار مشهور بر روی رودخانه آرنو قرار گرفته و دارای معماری جالبی است و تماشای منظره آن از جمله جاذبه های دیدنی در این شهر است . همچنین وجود مغازه ها و فروشگاه های متنوع  در کنار آن به جذابیت آن افزوده است .

 3- موزه سن مارکو

کلیسا و موزه سن مارکو از دیگر آثار تاریخی ارزشمند در این شهر است که از دیگر جاذبه های گردشگری در این شهر بشمار می آید .

 

4- قلعه قدیمی فلورانس

قلعه قدیمی فلورانس در وسط این شهر و در منطقه ای به نام پالازو وچیو قرار گرفته است . با بازدید از این بنای تاریخی شاهد هنر و فرهنگ ارزنده این کشور خواهید بود که هنرمندان و معماران بزرگی در طراحی و  ساخت این بنا دخیل بوده اند.

حین بازدید از این بنا از گذرگاه ‌های مخفی که مدیچی‌ ها برای رفت و آمد بین اتاق ‌ها استفاده می ‌کردند عبور خواهید کرد و همچنین میتوانید بر روی بام  این قلعه رفته و شاهد مناظر زیبایی باشید .  با تور روسیه سفر باتو به گردش بروید.

 

5- رود آرنو

رود بسیار زیبای آرنو از دامنه های کوه فالترونا (مونته فالترونا) سرچشمه گرفته که در واقع بخشی از رشته کوه آپنین در منطقه توسکانی است . این رودخانه در مسیر خود از دریاچه ای قدیمی کاسنتینو عبور می کند و  در منطقه آرتزو به سمت غرب و شمال راه می یابد.

 

6- میدان سینیوریا 

این میدان باشکوه دارای آثار تاریخی شگفت انگیزی است که در طول قرن چهاردهم مرکز قدرت در این شهر محسوب می شده است. همچنین میدان سینیوریا هم اکنون نیز دارای شهرت و محبوبیت بالایی است و گردشگران بسیاری را به این سمت می کشاند.  در وسط این میدان فواره نپتون قرار گرفته و همچنین در سمت دیگر آن قصر وکیو قرار گرفته که هم اکنون نیز مقر دولت در این شهر قلمداد می گردد . با گشت و گذار در این میدان با مجسمه های متعددی روبرو می شوید که به مانند گالری هنری زیبا جلوه گری می کنند.

 

7- قصر مدیچی

قصر مریچی یادگار تاریخی از دوران رنسانس است که زمانی خانواده ای ثروتمند در آن زندگی می کردند. و در طی قرون پانزدهم  تا هجدهم ، بر این شهر حکومت می کردند . اعضای این خاندان در ابتدا صاحبان بانک و سپس سیاست مدار شدند و در نهایت به جمع روحانیون و نجیب زادگان پیوستند و نفوذشان کشور ایتالیا، و همچنین کل اروپا را متحول نمود .

8- پارک بوبولی

پارک زیبای بوبولی توسط خاندان مدیچی و در قرن شانزدهم بنا گردید که بازدید از آن با وجود آثار تاریخی به جا مانده از دوران باستان دیدنی و سرگرم کننده خواهد بود.

 

9- کلیسای سانتا ماریا نوولا 

کلیسای باشکوه سانتا ماریا نوولا از دیگر آثار تاریخی فلورانس است که نمایی خیره کننده دارد و جزئیات هنری آن  نظیر تراش های سنگهای مرمر و آیینه کاری های زیبا  و همچنین پنجره های متقارت شما را مبهوت می سازد  . وجود آثار هنری باشکوه نظیر نقاشی هایی از هنرمندانی همچون مازاکیو، جوتو، دومنیکو جیرلاندایو، لیپی و پائولو اوسلو همه چشم ها را به سمت خود خیره می سازد. علاوه بر این وجود منبر مرمرین از برونلسکی و عیسی مصلوب چوبی او ، در کنار تمثیل مریم مقدس از جمله آثار تاریخی این بنا است .

همچنین با گشت و گذار در محوطه این کلیسا با داروخانه ای تاریخی در آن داروهای ضد شوره سر و لوسیون‌های گیاهی تجویز می‌ شد روبرو خواهید شد .


درباره شهر یراق

گالری یراق حسینی فعالیت خود را درسال 1375 به طور تخصصی در زمینه یراق آلات کابینت شامل انواع فیتینگ و اتصالات ؛پایه،لولا و روشنایی وجک وتجهیزات اتاق خواب شامل:انواع درب های ریلی،جاکفشی جاکمربندی،جاشلواری،جالباسی و تخت های کمجا با... [ادامه]

اطلاعات تماس

کرج-مهرویلا-میدان مادر-به سمت سه راه گوهردشت-بلوار یادگار امام- نبش خیام شرقی-فروشگاه شهریراق
تلفن: 02634005275