سبد خرید
بروز رسانی قیمت ها 1403/04/04 دوشنبه

فرهاد ظریف


کد خبر: 25


تاریخ خبر: 1398/05/01


تعداد بازدید: 895
فرهاد ظریف (زاده 12 اسفند 1361 در مشهد) با نام کامل فرهاد ظریف ورزنده آهنگرانی، بازیکن والیبال اهل ایران، عضو تیم ملی والیبال مردان ایران و بازیکن فعلی باشگاه والیبال پیکان تهران است.

 

والیبال مردان

بازی‌های آسیایی

طلا       اینچئون 2014

2014

قهرمانی آسیا

طلا       دبی 2013

2013

طلا       تهران 2011

2011

فرهاد ظریف (زاده 12 اسفند 1361 در مشهد) با نام کامل فرهاد ظریف ورزنده آهنگرانی، بازیکن والیبال اهل ایران، عضو تیم ملی والیبال مردان ایران و بازیکن فعلی باشگاه والیبال پیکان تهران است.

هنگامی که او با قد 169 وارد ورزش والیبال شد کسی باور نمی‌کرد که او بتواند کار خاصی انجام‌ دهد اما سر انجام او توانست با بازی‌های درخشان خودش را ثابت کند و به مراتب بالاتر راه پیدا کند.

ملی

او از سال 2011 تا کنون عضو تیم ملی بزرگسالان ایران است و جام‌ها و افتخارات زیادی را همراه با ایران کسب نموده‌است. تازه ترین اخبار ورزشی را در آبشار 24 بخوانید.

باشگاهی

او بازی را با صنام آغاز سپس به پیکان رفت و بازی‌های قابل توجه‌ای به نمایش گذاشت و بعد به سایپا پیوست و بد دوباره به پیکان بازگشت و مانند همیشه مؤثر بود و در سال 2013 از باشگاه سابق جدا شد و به کاله مازندران پیوست و پس از کسب نایب قهرمانی لیگ برتر با قراردادی دو ساله به میزان خراسان پیوست و پس از آن با تعدادی از بازیکن ملی پوش با بانک سرمایه قراردادی را امضا کرد.

 

لژیونر

او در باره این که علاقه‌ای به لژیونر شدن دارد یا نه می‌گوید: که در سال 1380 هنگامی که برای نوجوانان توپ می‌زد یکی از بزرگترین شانس‌های لژیونر شدن را از دست داد، یعنی رد کردن پیشنهاد تیم دینامو ی روسیه. البته بعد از آن هم یکی از تیم‌های لیگ هلند به وی پیشنهاد داده بود که به دلیل متأهل بودن و این که اجازهٔ همراهی همسرش را به وی نمی‌دادند این پیشنهاد را نیز رد کرده بود. او بعد از بازی‌های لیگ جهانی 2013 با بازی‌های قابل توجه اش از باشگاه ویبو والنتینا ایتالیا پیشنهاد داشت.

خداحافظی از تیم ملی

فرهاد ظریف قبل از مسابقات لیگ جهانی 2013 تصمیم به خداحافظی از تیم ملی گرفت اما با مخالفت شدید قرار گرفت اما قبل از اعزام تیم ملی به مسابقات جام بزرگ قهرمانان جهان 2013 در مصاحبه‌ای گفت تصمیم به خداحافظی در اوج را دارد و دلیل خداحافظی اش فرزند و خانواده اش هستند، ظریف پس از حضور در جام بزرگ قهرمانان جهان 2013 قهرمان قاره‌ها و پس از قرار گرفتن در تیم ستارگان و منتخب جام بزرگ قهرمانان جهان 2013 با بوسیدن چهار گوشه زمین این تصمیم خود را عملی کرد و از دنیای والیبال خداحافظی کرد. با آبشار 24 از تازه های خبر ورزشی با خبر شوید.

بازگشت به تیم ملی

ظریف پس از خداحافظی از تیم ملی والیبال ایران، دوباره از سوی کواچ به تیم ملی دعوت شد.

فرهاد ظریف از المپیک جا ماند

لیبروی تیم ملی والیبال گفت بزرگ ترین آرزوی وی حضور در المپیک بوده که این آرزو با نظر سرمربی آرژانتینی تیم ملی از وی گرفته شد.

بعد از انتخاب لیست تیم ملی والیبال ایران برای المپیک غیبت فرهاد ظریف بیشترین عکس العمل ها را به همراه داشت. مردی که 16 سال پیش کار خود را به عشق حضور در المپیک آغاز کرد اما در آخرین لحظه این رویا را از دست داد. ظریف لمس این رویا را از دست داد و پس از این اتفاق تلخ برای خودش و والیبال دوستان درباره حس و حال خود گفت:« بعد از خط خوردن از تیم ملی و نبودنم کنار دوستانم در خلوت خودم خیلی گریه کردم. خیلی سخت است، اما جلوی بچه ها خودم را کنترل کردم. آقای لوزانو و سیچلو را بغل کردم و از آنها تشکر کردم. برای همه نه تنها برای من این خداحافظی سخت بود. یک اتفاق ملی است و بحث شخصی نیست. شاید مهدی مرندی خیلی به نسبت من آماده تر باشد. متاسفانه مسابقات المپیک به نحوی است که چون تنها باید 12 نفر داخل دهکده باشند و مربی نمی تواند 2 لیبرو با خود همراه داشته باشد و مجبور است که یکی را انتخاب کند حتی در المپیک آسیایی هم همین شرایط حاکم است و سرمربی تیم ملی والیبال تنها یک لیبرو می تواند با خود ببرد. آدم دلش می گیرد، بغض همه جای آدم را می گیرد. برای آگاهی از جدیدترین اخبار ورزشی از آبشار 24 دیدن کنید.

 

 

افتخارات

 

قهرمانی نوجوانان آسیا

قهرمانی جوانان آسیا

بهترین دریافت کننده در مسابقات قهرمانی جوانان جهان 2001

مرد سال والیبال ایران در سال 1380

حضور در جمع 10 بازیکن برتر والیبال ایران در دو دوره لیگ برتر ایران

بهترین لیبرو در مسابقات انتخابی المپیک 2012

3 دوره بهترین لیبرو آسیا 2002، 2012، 2013

نایت قهرمانی نوجوانان جهان

قهرمانی 4 دوره لیگ برتر والیبال با تیم‌های مختلف

چهار نایب قهرمانی با تیم‌های مختلف لیگ برتر

حضور در لیگ جهانی در سال 2013[1]

کسب مقام چهارمی به همراه تیم ملی ایران در جام قهرمانان جهان 2013

کسب عنوان بهترین لیبرو جام بزرگ قهرمانان جهان 2013 (قهرمان قاره‌ ها)

 


درباره شهر یراق

گالری یراق حسینی فعالیت خود را درسال 1375 به طور تخصصی در زمینه یراق آلات کابینت شامل انواع فیتینگ و اتصالات ؛پایه،لولا و روشنایی وجک وتجهیزات اتاق خواب شامل:انواع درب های ریلی،جاکفشی جاکمربندی،جاشلواری،جالباسی و تخت های کمجا با... [ادامه]

اطلاعات تماس

کرج-مهرویلا-میدان مادر-به سمت سه راه گوهردشت-بلوار یادگار امام- نبش خیام شرقی-فروشگاه شهریراق
تلفن: 02634005275