سبد خرید
بروز رسانی قیمت ها 1403/03/26 شنبه
همه چیز در مورد کیفیت و علت تنوع قیمت لولا آرام بند

همه چیز در مورد کیفیت وعلت تنوع قیمت لولا آرام بند:

دراین مقاله به بررسی علت تفاوت قیمت لولای آرام بند کابینت در بازار می پردازیم.

لولای آرام بند از قطعات مختلفی تشکیل شده وهربخش به تنهایی برروی کیفیت و قیمت آن تاثیر گذار است.

شما ممکن است دربازار لولاهایی را مشاهده نمایید که از نظر شکل ظاهری مانند هم ولی دارای تفاوت قیمت هستند.برای فهمیدن این تفاوت ها باید ابتدا با ساختار لولای آرام بند کابینت آشنا شویم.

1-مفصل لولا:

این قسمت که در ایران به اشتباه فنر نام گذاری شده و در تصویر بالا کاملا مشخص است هیچگونه حالت ارتجاعی ندارد و تنها وظیفه انتقال نیرو از پمپ به پایه و یا بالعکس آن را دارد.

در حدود شش سال گذشته قطعات کوچک این بخش خود منفک بودند ولی رفته رفته با توجه به سختی مونتاژ راهکار یکپارچه شدن این قطعه ابداع شد تا هم مونتاژ راحت شود و هم کیفیت بهتر گردد .

هر چه پهنای این قطعه بیشتر باشد این انتقال نیرو بهتر انجام میشود حال این پهنا میتواند با تعداد قطعات متغییر ایجاد شود، یعنی شش قطعه با ضخامت مثلا 1 میلیمتر یا پنج قطعه دارای ضخامت 1.2 میلیمتر.

به نظر من همکاران و مشتریان به جای توجه به تعداد قطعه به پهنای آن توجه داشته باشند.

این مطالب در مورد اکثر محصولات صدق می کند. اما محصولاتی مانند «بلوم» دارای شرایط دیگری هست که از بحث ما خارج است. 

2-پیچ

ممکن است برای کسی مهم نباشد که یک لولا پیچ داشته باشد یا نداشته باشد. اما حتی پیچی که اصلا کاربرد نداشته باشد برای وارد کننده حداقل سی و پنج الی پنجاه تومان هزینه دارد.

3-پمپ لولای آرام بند:

پمپ یکی از مهمترین قطعات یک لولا میباشد.

وظیفه آن تعدیل قدرت فنر لولا هنگام بسته شدن است (مکانیسم آن شبیه جک پمپی منتها با عملکرد برعکس است یعنی بدون مقاومت بسته میشود و با مقاومت باز میشود).

متریال بدنه آن برنج و یا آهن است که مسلما بدنه برنجی کیفیت بالاتری دارد ولی متاسفانه بدلیل اینکه قیمّت این نوع کالا بسیار رقابتی شده معمولا کسی از بدنه برنجی استفاده نمیکند.

در پوش پمپ بسیار مهم است که توضیح فنی آن کمی سخت است ولی با نگاه دقیق میتوان از کیفیت آن مطلع شد.

پمپ خوب دارای روغنی است که حتی اگر لولا رو در دمای 10- تا 40+ تست کنیم دارای عملکرد یکسان باشد.

در مدلهای ارزان لولا بجای استفاده از روغن ، از گاز استفاده می شود که بخاطر فرّار بودن آن و عدم استفاده از درپوش مرغوب در اکثر این نوع کارخانه ها بعد از مدت کوتاهی پمپ خراب شده و لولا تبدیل به لولای ساده میشود.

محل قرار گرفتن باید به گونه ای باشد که پمپ کمترین حرکت را داشته باشد. 

این مورد تاثیر بسیار زیادی در طول عمر پمپ دارد. تمامی لولاهای ساخت کارخانه های با کیفیت بالا دارای این خاصیت است.

بین پمپ و مفصل اصلی لولا چند قطعه مفصلی شکل دیگه هم قرار دارد، وظیفه این قطعات انتقال صحیح نیرو از پمپ به مفصل اصلی است به گونه ای که هیچ وقت میله پمپ از راستای خطی که باید بالا و پایین شود منحرف نشده و فشاری به در پوش پمپ وارد نشود.

4-فنر لولا

فنر یک قطعه بسیار مهم در لولا است .

تمام قدرت لولا هنگام بسته شدن مربوط به این قطعه میباشد که تقریبا یقین دارم اکثر همکاران موفق به تست این قطعه نشده اند. این قطعه دارای متریال خاص و شامل دو مقطع گرد و مربع است که درصورت استفاده از آلیاژ باکیفیت  فنر گرد به خاطر یکنواخت بودن  در انتقال قدرت از مرغوبیت بالاتری برخوردار است.

تنها و تنها این قطعه در لولا حالت فنری و ارتجاعی دارد و انتخاب صحیح نام فنر فقط و فقط جهت این قطعه میباشد نه مفصل لولا که در ابتدا صحبت آن شد.

5- وزن لولا

ضخامت مناسب جهت کاپ و بدنه وپایه باعث بالا رفتن وزن و نهایتا هزینه بیشتر جهت خرید و حمل ونقل وگمرگ خواهد شد.

حداقل وزن یک لولای کلیپسی خوب 95 گرم بدون پیچ و پولک و حداکثر آن 120 گرم است. 

پاینتر از حداقل، کیفیت لولا را نازل و بالاتر از ماکزیمم هم ،مزیتی را ایجاد نمیکند.

6-آبکاری:

در کشور چین دو شهر اصلی جهت خرید لولا وجود دارد. در شهری که محصولات درجه یک تولید میکند، ابتدا لولا، آبکاری مس و سپس آبکاری کرم یا نیکل می شود. این عمل مقاومت در مقابل زنگ زدگی را حداقل دو برابر و افزایش قیمّت قابل توجه ای را در پی خواهد داشت.ولی در شهری که محصولات درجه دو تولید میکند فقط آبکاری نیکل انجام میشود.

7-بسته بندی:

بسته بندی زیبا و مناسب کالا توانایی تغییر قیمّت در حدود 100-150 تومان در یک کالا را دارا است.

هیچ وقت یک کالای خوب با بسته بندی معمولی وَ یا بالعکس، کالای ضعیف با بسته بندی خوب را نمی شود دید. تولید کننده های خوب تماما از بسته بندی مناسب استفاده می کنند.

قطعا کالاهای مرغوب در بازار زیاد است  که همه در این مقاله نمی گنجند ولی از مارکها و برندهای معروف و درجه یک در بازار ایران می توان به «فانتونی»(Fantoni)،«بلوم»(Blum)،«یونی هوپر»(Uniopper)،«رکس»(Rex)،«سارو»(Saro)،«فاین»(Fine) اشاره کرد.

 

مطالب مرتبط

درباره شهر یراق

گالری یراق حسینی فعالیت خود را درسال 1375 به طور تخصصی در زمینه یراق آلات کابینت شامل انواع فیتینگ و اتصالات ؛پایه،لولا و روشنایی وجک وتجهیزات اتاق خواب شامل:انواع درب های ریلی،جاکفشی جاکمربندی،جاشلواری،جالباسی و تخت های کمجا با... [ادامه]

اطلاعات تماس

کرج-مهرویلا-میدان مادر-به سمت سه راه گوهردشت-بلوار یادگار امام- نبش خیام شرقی-فروشگاه شهریراق
تلفن: 02634005275