انواع دیگر دستگیره ها و کاربرد آنها


تاریخ: 1397/12/15


تعداد بازدید: 340
در این مقاله اگر بخواهیم با جزییات بیشتری دستگیره ها را دسته بندی کنیم باید با توجه به نوع کاربری فضا، میزان اهمیت ایمنی، توجه ویژه به زیبایی و دوام و ... به لحاظ عملکردی به انواع مختلف زیر اشاره کرد.همراه با ما باشید .

-انواع دیگر دستگیره ها:

 اما اگر بخواهیم با جزییات بیشتری دستگیره ها را دسته بندی کنیم باید با توجه به نوع کاربری فضا، میزان اهمیت ایمنی، توجه ویژه به زیبایی و دوام و ... به لحاظ عملکردی به انواع مختلف زیر اشاره کرد:

- دستگیره درب توپی

- دستگیره درب ثابت در اندازه های مختلف

- دستگیره درب ضربه ای برای درب ضدحریق

- دستگیره درب الکترونیکی و دیجیتالی

1- دستگیره درب توپی:

دستگیره در آپارتمانی به لحاظ ایمنی، عمدتا از سمت بیرون ثابت و بدون عملکرد باز کننده است و تنها عملکرد آنها این است که امکان کشیدن یا هول دادن لنگه در را فراهم میکنند .دستگیره توپی در در مدل ها و رنگ های مختلف تولید شده و به وسیله یک پیچ بزرگ از سمت داخل با مهره مخصوص یا به وسیله چند پیچ فلزی روی لنگه چوبی با فلزی درب نصب می شود.

 

2- دستگیره درب ثابت:

دستگیره درهای ورودی ساختمان از قبیل دستگیره درب ورودی واحد آپارتمان، دستگیره درهای ورودی حیاط، دستگیره های در اصلی ساختمان و درب های لابی و همچنین دستگیره انواع درب های ضد سرقت معمولا از نوع ثابت نصب می شوند که از سمت بیرون امکان باز کردن در بدون کلید وجود نداشته و فقط قابلیت هول دادن و کشیدن در را دارند. این نوع دستگیره بوسیله دو پیچ و از سمت داخل با مهره هایی روی در نصب میشود. متناسب با نوع کاربری فضا و طراحی دکوراسیون داخلی ساختمان، انواع زیبای این دستگیره ها در فروشگاه اینترنتی شهر یراق موجود می باشد.

 


3- دستگیره ضربه ای برای درب های ضدحریق:

درب های ضد حریق برای استفاده در شرایط ضروری در مواقع خاص طراحی شده اند بنابراین باید دارای دستگیره های مخصوصی باشند که در مواقع اضطرار و فرار به راحتی و از سمت داخل قابل استفاده بوده و با فشار ضربه روی اهرم آن در را باز کند.این نوع دستگیره ها امکان نصب سیلندر قفل مخصوص را دارند که بازشدن از طریق کلید از بیرون امکان پذیر باشد.

 


4- دستگیره درب الکترونیکی و دیجیتالی:

دستگاه قفل الکترونیکی کارتی که براساس سیستم مقایسه تبادل اطلاعات بین میکرو کنترولر و حافظه طراحی شده است، از یک میکرو کنترولر که مرکز فرماندهی است و اجزا مرتبط با آن از قبیل کارت ها و صفحه کلید برای اشخاص بدون کارت، حافظه جهت ذخیره کدهای اشخاص مرتبط با سیستم ساخته شده است.