سبد خرید
بروز رسانی قیمت ها 1400/02/23 پنچشنبه
انواع دیگر دستگیره ها و کاربرد آنها

-انواع دیگر دستگیره ها:

 اما اگر بخواهیم با جزییات بیشتری دستگیره ها را دسته بندی کنیم باید با توجه به نوع کاربری فضا، میزان اهمیت ایمنی، توجه ویژه به زیبایی و دوام و ... به لحاظ عملکردی به انواع مختلف زیر اشاره کرد:

- دستگیره درب توپی

- دستگیره درب ثابت در اندازه های مختلف

- دستگیره درب ضربه ای برای درب ضدحریق

- دستگیره درب الکترونیکی و دیجیتالی

1- دستگیره درب توپی:

دستگیره در آپارتمانی به لحاظ ایمنی، عمدتا از سمت بیرون ثابت و بدون عملکرد باز کننده است و تنها عملکرد آنها این است که امکان کشیدن یا هول دادن لنگه در را فراهم میکنند .دستگیره توپی در در مدل ها و رنگ های مختلف تولید شده و به وسیله یک پیچ بزرگ از سمت داخل با مهره مخصوص یا به وسیله چند پیچ فلزی روی لنگه چوبی با فلزی درب نصب می شود.

 

2- دستگیره درب ثابت:

دستگیره درهای ورودی ساختمان از قبیل دستگیره درب ورودی واحد آپارتمان، دستگیره درهای ورودی حیاط، دستگیره های در اصلی ساختمان و درب های لابی و همچنین دستگیره انواع درب های ضد سرقت معمولا از نوع ثابت نصب می شوند که از سمت بیرون امکان باز کردن در بدون کلید وجود نداشته و فقط قابلیت هول دادن و کشیدن در را دارند. این نوع دستگیره بوسیله دو پیچ و از سمت داخل با مهره هایی روی در نصب میشود. متناسب با نوع کاربری فضا و طراحی دکوراسیون داخلی ساختمان، انواع زیبای این دستگیره ها در فروشگاه اینترنتی شهر یراق موجود می باشد.

 


3- دستگیره ضربه ای برای درب های ضدحریق:

درب های ضد حریق برای استفاده در شرایط ضروری در مواقع خاص طراحی شده اند بنابراین باید دارای دستگیره های مخصوصی باشند که در مواقع اضطرار و فرار به راحتی و از سمت داخل قابل استفاده بوده و با فشار ضربه روی اهرم آن در را باز کند.این نوع دستگیره ها امکان نصب سیلندر قفل مخصوص را دارند که بازشدن از طریق کلید از بیرون امکان پذیر باشد.

 


4- دستگیره درب الکترونیکی و دیجیتالی:

دستگاه قفل الکترونیکی کارتی که براساس سیستم مقایسه تبادل اطلاعات بین میکرو کنترولر و حافظه طراحی شده است، از یک میکرو کنترولر که مرکز فرماندهی است و اجزا مرتبط با آن از قبیل کارت ها و صفحه کلید برای اشخاص بدون کارت، حافظه جهت ذخیره کدهای اشخاص مرتبط با سیستم ساخته شده است.

 

 

 

مطالب مرتبط

اگر سوالی در مورد این محصول دارید، می توانید در قسمت پایین مطرح کرده - ما در اولین فرصت به شما پاسخ خواهیم داد .
ایمیل و یا تلفن همراه خود را صحیح وارد کنید تا در صورت پاسخ به شما اطلاع رسانی شود